SPONSORZY LKS SANOVIA LESKO    DOŁĄCZ DO GRONA SPONSORÓW>>>Zobacz więcej
Donatorzy:

Runda jesienna sezonu 2016/2017 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.11.2016.

Niebawem zakończenie rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej. Klub nasz występuje w klasie A Grupa I. W dotychczasowych 13 meczach odnieśliśmy 5 zwycięstw, 1 remis i 7 porażek.

Przed sezonem kilku czołowych zawodników opuściło naszą drużynę. Wiedząc, że jesteśmy w trudnej sytuacji kadrowej woleli odejść i wybrać inne kluby.

Do LKS „Szarotki” Uherce Mineralne odeszli obrońca Konrad Denega i pomocnik Przemysław Furman. Do LKS Tarnawa odszedł obrońca Mateusz Szałankiewicz skąd jeszcze w okresie przygotowawczym przeszedł do MKS „BIESZCZADY” Ustrzyki Dolne.

Do Ustrzyk Dolnych odszedł też napastnik Sylwester Biesiada.

W tak okrojonym składzie rozpoczęliśmy rozgrywki. Pierwszy mecz 14 sierpnia rozgrywaliśmy z drużyną z Haczowa. W drużynie pojawili się nowi zawodnicy: napastnik Marcin Czenczek, obrońca Jakub Kwilman i bramkarz Błażej Galant, którego pozyskaliśmy w ostatniej chwili z „Leśnika” Baligród bowiem i nasz bramkarz Dariusz Półkoszyk z przyczyn osobistych nie wystąpił w tym meczu i kilku następnych. Wygraliśmy ten mecz 3:1 po bramkach Marcina Czenczka, Łukasza Wozderewicza i Jacka Zięby.

Na kolejny mecz do Zarszyna udaliśmy się w iście młodzieżowym składzie. Seniorów było tylko czterech. Pozostali zawodnicy to młodzieżowcy, którzy dzielnie w upale bronili się do 23 minuty. Po bramce z rzutu karnego rozwiązał się worek i przegraliśmy ten mecz siedmioma bramkami. Pomimo tylu straconych bramek bardzo dobrze spisywał się w bramce 16-latek Amadeusz Słowiński, który swoimi udanymi interwencjami uchronił nasz zespół od znacznie wyższej porażki. W meczu tym zadebiutował Maciej Uzdejczyk pozyskany na kilka meczów z BKS „Bieszczady” Jankowce w zamian za juniora Kacpra Dunaja, który chciał pomóc miejscowej drużynie w awansie do klasy B.

W kolejnym meczu z „Bukowianką” Bukowsko w naszym składzie po powrocie z zagranicy pojawił się Paweł Rajchel. Dzielnie broniliśmy się przez 89 minut, a nasz 16-letni bramkarz Amadeusz Słotwiński bronił jak w transie. Bramkę straciliśmy 89 minucie po rzucie wolnym.

Na mecz do Ustrzyk Dolnych w dniu 4 września pojechaliśmy wzmocnieni nowymi zawodnikami. W składzie pojawili się Kacper Cupryś, Marcin Dudek i Mariusz Paszkowski. Powrócił też do składu nasz podstawowy bramkarz Dariusz Półkoszek. Przegraliśmy ten mecz 2:0, a bramki traciliśmy w samych końcówkach zarówno pierwszej jak i drugiej połowy meczu.

Na kolejny wygrany mecz nasi kibice musieli czekać aż do 2 października. Rozgrywaliśmy wtedy mecz z sąsiadem zza góry Tarnawą. Wygraliśmy ten mecz 1:0 po bramce 16-latka Łukasza Wozderewicza. W meczu tym zagraliśmy wzmocnieni Piotrem Rajchlem, Dominikiem Podgórskim i Marcinem Kuzio.  Od tego spotkania wszystkie mecze rozgrywane w Lesku wygraliśmy.

W 13 dotychczasowych meczach udział brało aż 27 zawodników.

Trzech bramkarzy: Dariusz Półkoszek, Amadeusz Słowiński i Błażej Galant.

Jedenastu obrońców: Bogusław Czenczek, Tomasz Dąbrowicki, Rafał Paszkowski, Dominik Podgórski, Rajchel Piotr, Dariusz Terlecki, Sebastian Seryłło, Maciej Uzdejczyk, Mateusz Hamulewicz, Bartłomiej Kapcio i Jakub Kwilman.

Dziesięciu pomocników: Kacper Cupryś, Marcin Dudek, Marcin Kuzio, Marek Domański, Paweł Rajchel, Jacek Zięba, Piotr Baraniewicz, Tomasz Barlewicz, Jakub Strzelecki, Miłosz Marcinik.

Trzech napastników: Marcin Czenczek, Mariusz Paszkowski, Łukasz Wozderewicz.

W dotychczasowych meczach aż dziewięciu naszych graczy zdobywało bramki:

4 Mariusz Paszkowski, 3 Łukasz Wozderewicz, 2 Marcin Czenczek, Marcin Dudek i Jacek Zięba, 1 Bogusław Czenczek, Kacper Cupryś, Marcin Kuzio i Paweł Rajchel.

Przed nami kolejny ważny mecz w dniu 11 listopada podejmować będziemy wicelidera Iskrę Iskrzynia. Czy i tym razem punkty zostaną w Lesku?