SPONSORZY LKS SANOVIA LESKO    DOŁĄCZ DO GRONA SPONSORÓW>>>Zobacz więcej
Donatorzy:

WYMĘCZONE ZWYCIĘSTWO Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.10.2012.
 Zwycięstwem 3-2 zakończyła się niedzielna potyczka Sanovii Lesko z Orłem Bażanówka. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Sylwester Biesiada (2) oraz Maciej Gembuś.

Mecz z beniaminkiem krośnieńskiej A-klasy rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych - nieustannie padający deszcz, śliska, grząska murawa oraz niska temperatura powietrza na pewno nie ułatwiała życia zawodnikom obu drużyn.

W pierwszych minutach zawodnicy Sanovii Lesko przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. W swoim stylu starali długo rozgrywać piłkę na całej szerokości boiska, oraz krótkimi podaniami z pierwszej piłki próbowali rozmontować defensywę przyjezdnych. W 13 minucie meczu faulowany przed polem karnym, w okolicy 20 metra od bramki był Sebastian Franke. Rzut wolny na bramkę zamienił niezawodny Sylwester Biesiada uderzając piłkę po koźle tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Kobylaka.

Sanovia po strzelonej bramce "poszła za ciosem" i w 20 minucie meczu pada druga bramka dla gospodarzy. Prostopadłą piłkę otrzymał Sylwester Biesiada, wyszedł sam na sam z bramkarzem Orła i w momencie kiedy mijał już bramkarza gości został przez niego powalony na murawę. Rzut karny oraz zasłużona czerwona karka dla bramkarza gości. Do piłki podszedł Maciej Gembuś i pewnym strzałem w lewy róg bramki podwyższył prowadzenie. Po bramce zawodnicy Sanovii wykonali "kołyskę" wraz ze strzelcem bramki - świeżo upieczonym tatą.

Po zdobyciu drugiej bramki mecz wyraźnie się ożywił. Goście podenerwowani obrotem spraw rzucili się do ataku wynikiem czego był gol kontaktowy strzelony w 30 minucie meczu. Piłkę po rzucie rożnym głową skierował do bramki jeden z pomocników gości.

Zawodnicy Sanovii do końca pierwszej części gry mieli mnóstwo okazji do tego aby dobić osłabionego rywala, lecz brakowało dokładnego "ostatniego podania". Dobrze w bramce spisywał się zmiennik - obrońca, który z konieczności stanął między słupkami bramki.

Po przerwie goście nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku dążąc do zdybycia wyrównującej bramki. Zawodnicy z Leska pomimo gry z przewagą jednego zawodnika cofnęli się na własną połowę i ograniczali się do gry z kontrataku. Zbyt dużo haosu wkradło się w poczynania gospodarzy, zbyt dużo indywidualnych błędów, gra w niczym nie przypominała tę z pierwszej odsłony meczu. Goście natomiast konsekwentnie dążyli do zdobycia wyrównującego gola i w 80 minucie meczu dopięli swego zdobywając drugą bramkę po rzucie rożnym.

Wydawać by się mogło, że Sanovia straci tak ważne punkty w meczu na własnym stadionie, lecz w tej rundzie nie do zatrzymania jest napastnik drużyny z Leska - Sylwester Biesiada. W 85 minucie meczu rzut rożny wykonywany przez Sebastiana Franke głową strącił Paweł Rajchel, piłka trafiła pod nogi Sylwka, a ten z bliskiej odległości bez problemu wpakował ją do bramki.

W końcówce meczu doszło do incydentu z udziałem naszego bramkarza. Brutalnie faulowany był Maciej Gembuś, doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn w wyniku czego nasz bramkarz ujrzał czerwoną kartkę (odepchnięcie rywala), a w bramce stanął środkowy obrońca - Jakub Gembuś.

Posumowując - był to typowy mecz walki w którym zawodnicy z Leska mieli sporo szczęścia. Mecz mógł być rozstrzygnięty w pierwszej połowie, lecz zabrakło skutecznego wykończenia akcji, przez co podopieczni Roberta Gembusia musieli do ostatnich minut walczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu. Na pochwałę zasługuje postawa gości, którzy jak dotąd przysporzyli najwięcej problemów drużynie Sanovii w meczach rozgrywanych przy al. Jana Pawła II.